ŠTĚŇATA – VRHY

Plánovaný vrh

Plánujeme krytí duben 2024 s fenkou Xantara (SARI), předpokládaný termím porodu ČERVEN 2024.
Sari je velmi temperamentní, náruživá aportérka a milovnice vody s vynikajícím nosem. Má milou i když trochu ztřeštěnou povahu. Sari už měla štěňátka , byla to vzorná mamina.

Pokud budete mít zájem o štěňátka a další informace, prosím volejte na +420721286094. Bohužel mi špatný zrak moc neumožňuje chodit na počítač. Děkuji za pochopení.


Ceny štěňátek

Každý den jsem zahlcena telefonáty ohledně neúměrně vysokých cen štěňátek. Nejde jen o tolery, ale všechna plemena zaznamenala 100% nárůst cen. Lidé se ptají proč?
 
Někteří, kdo chovají, využili nebo i zneužili situace s COVID 19. Dospělí i děti se doma nudí, počítače už je nebaví, tak se koupí štěně. V útulcích je prázdno, zatím… Až pomine tato situace, a děti budou zpátky ve škole,dospělí přestanou pracovat z domova, na pejsky najednou nebude čas a útulky se zaplní.
 
Včera mne šokoval inzerát na ifauně: „Zlatý retrívr BEZ RODOKMENU – štěňátka cena 22000Kč“!!!
 
Ti rozumní z chovatelů, včetně nás, zůstali nohama na zemi. Ač je chov nákladný, není nutné platit neúměrné ceny za štěňátka. Proto milí zájemci najeďte si na www.ifauna.cz – psi a diskuze. Tam se tato  situace řeší. Štěně lidé chtějí hned, dají cokoliv. Já si na prvního tolera čekala u chovatele 2 roky. Drahá štěňátka nejsou zárukou kvality, jak si někteří myslí. My nedáváme štěňátka lidem, pro které 50 tisíc nic neznamená. Tam pochybujeme o lásce a péči o pejska.
 

Fotografie z předchozích vrhů…