ŠTĚŇATA – VRHY

Plánovaný vrh

Budeme v červenci krýt fenku Vally + pejsek SHADOWS. Je to velmi promyšlená liniová plemenitba na Finsko-kanadské linii. Zohledňujeme zdraví a povahy. Budoucího otce štěňátek nevlastníme, ani zatím nemáme foto. Víme, že má super povahu, zdraví, je CDDY ok, rovněž matka je HD/ED FCI A/A.

Oba vynikající povahy střelby 4, aport 4, nos 4. R.CAC, R.CACIB. Vally využívaná na dolov kachen. Oba rodiče červené barvy. Oba bílé znaky, černé nosy. Oba Bayer ++, oboustranně slyšící. Jejich rodiče import Finsko, Holandsko. Dědečka štěňátek možno vidět – máme doma.


Ceny štěňátek

Každý den jsem zahlcena telefonáty ohledně neúměrně vysokých cen štěňátek. Nejde jen o tolery, ale všechna plemena zaznamenala 100% nárůst cen. Lidé se ptají proč?
Někteří, kdo chovají, využili nebo i zneužili situace s COVID 19. Dospělí i děti se doma nudí, počítače už je nebaví, tak se koupí štěně. V útulcích je prázdno, zatím… Až pomine tato situace, a děti budou zpátky ve škole,dospělí přestanou pracovat z domova, na pejsky najednou nebude čas a útulky se zaplní.
Včera mne šokoval inzerát na ifauně: „Zlatý retrívr BEZ RODOKMENU – štěňátka cena 22000Kč“!!!
Ti rozumní z chovatelů, včetně nás, zůstali nohama na zemi. Ač je chov nákladný, není nutné platit neúměrné ceny za štěňátka. Proto milí zájemci najeďte si na www.ifauna.cz – psi a diskuze. Tam se tato  situace řeší. Štěně lidé chtějí hned, dají cokoliv. Já si na prvního tolera čekala u chovatele 2 roky. Drahá štěňátka nejsou zárukou kvality, jak si někteří myslí. My nedáváme štěňátka lidem, pro které 50 tisíc nic neznamená. Tam pochybujeme o lásce a péči o pejska.

Fotografie z předchozích vrhů…