JCH. BALADA Z VLČÍCH LUK - "LINDA" (*19.7.2001) (+12.11.2013)

18.12.2014 19:51

 

Získané tituly:

4xCAJC, Junior šampion ČR, Klubový vítěz mladých, CAC, Národní vítěz 2003


Zkoušky:

OVVR, v přípravě na PZ, SZVP, lovecky velmi nadaná.

 

Matka vrhů: A, B, H, S
 

Charakteristika:
Linda byla zakoupena v chovatelské stanici z Vlčích Luk jako štěně, na které jsme si dost dlouho čekali. Vybral ji z velmi vyrovnaného vrhu manžel se slovy: "třeba tuhle, když už ji držíte", mínil pana chovatele, který nám podával štěňátka. A bylo vybráno. Skutečně odborné. Koupi vysněné Tollerky jsem si opravdu představovala úplně jinak. I pan Kubeš (chovatel) trochu udiveně koukal, bylo z čeho vybírat a proto nás ještě jednou vyzval -vyberte si. Nic se měnit nebude, rozhodl manžel. Že vybral více než dobře, to jsme zjistili později.


Linda si užívala sladkého nicnedělání, vycházky do lesa, tahala míček. To bylo vše. V březnu, to jí bylo přes 8 měsíců, přišel zpravodaj Klubu chovatelů slídičů, jehož jsme členy. Nestačila jsem pročíst ani polovinu, když jako blesk mě udeřilo do očí: k chovu nutno OVVR + dvě strany disciplín, které musí zvládnout. Též hodnocení, stačí z jedné získat 0 bodů, ostatní za plný počet, což je 4 body, sbohem a šáteček. Udělalo se mi špatně. Nikde nikdo, kdo by poradil a pomohl, žádný myslivec v rodině. Nemohu vypisovat co jsem vytrpěla a co hlavně vytrpěla Linda. Bylo to vzájemné a já ztrácela naděje. Hlavně mě děsila střelba z brokovnice a to jsem netušila, že z těsné blízkosti. Kdepak nějakých 3O metrů jako u služebních, kdepak slepé náboje.
Snad proto, že jsem nevěděla do čeho jdu - ZVLÁDLY jsem to s Lindou obě. Všichni říkali, že ona to udělala se mnou. Asi to tak bylo. Střelba za 4, voda také.. no byla jsem na ní hrdá.


Ve 12-ti měsících se stala chovnou fenkou, splnila i junior šampiona, vyzkoušela i agility a šlo jí to hned. Divím se, že ustála můj výcvik bez úhony na duchu i těle. Asi díky své vyrovnané, klidné povaze. Byla přezkoušena myslivci (budoucí zájemci na štěňátko od Lindy) na dohledávku postřelené zvěře - VÝBORNĚ . Najde -li cokoliv poraněného - přinese. Doma nosí brýle, telefony, prostě když usoudí, že něco asi potřebujete přinese to, ač ji o to nežádám. Jdu číst - nese brýle. Zvoní telefon - nese ho. Je to naše profesorka, naše zlatá Lindička.


V roce 2004 chceme složit výše zmíněné zkoušky, letos nás zdrželo její první mateřství.
 

Rodokmen:
 

Red-Tollers Xanadu II
CACIB
CAC SR
3x CAJC
Klubový vítěz
4x BOB
2x VTM Slovinsko

Whistling Cliff Under The Red Sky

Bright Flower´s Elegant Danish Boy

Westerleaś Ilo At The Well

Ardunacres Toll Free

Chevy Fa-Antastic Under Red Sky

Ardunacres Fa-Antastic

Sierra Arluc The Red Challenger

Red-Tollers Miss Mexx

Benill´s Elgon Roy

Riverducs of Drögsta

Drögstas Pomperipossa

Red-Tollers Geesbee

Flyingtollers Teddy

Flyingtollers Contessa Anne

Tueholt Red Ups-A-Daisy
výborná

Birdcherrys Autumn Clear Air
ICH
CH. Dán.
NORDCH
NCH
SCH

Harbourlights Laddle Buck

Harbourlights Fundy Pal

Harbourlights Foxy Tawny

Jalna´s Oneka The One N Only

Jalna´s Red Emperor

Sproul´s Jennifer Jalna

Tueholt Red Raisin

Red What A Suprice Tueholt

Westerleaś Brass Toller

Westerlea´s Red Tilly

Tueholt Red Lovable Sunflover

Ardnuacres Fa-Antastic

Trueholt Red Bella Donna

 

Fotogalerie: JCH. BALADA Z VLČÍCH LUK - "LINDA"